Bilim Kurulu

AGÜV Bilim Kurulu

AGÜV Bilim Kurulu 28 - 29 Eylül 2012 Tarihinde Toplandı...

Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı (AGÜV), üniversitenin kuruluşu esnasında düşünülmüş, tasarlanmış ve üniversitenin resmi kuruluşunun ardından hayata geçirilmiş geniş katılımlı bir müessesedir Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı (AGÜV) Bilim Kurulu toplantısı, vakfın yönetim kurulu başkan vekili Candan Karlıtekin başkanlığında yapıldı..


Kayseri Novotel’de yapılan toplantıda, üniversitede açılacak lisans bölümleri ve yüksek lisans programları ve lisans bölümleriyle ilgili taslak müfredat programları görüşüldü.


Yabancı Diller Okulunun uygulayacağı programın, diğer üniversitelerin uyguladıkları programlar ile karşılaştırıldığı toplantıda, Yabancı Diller Yüksekokulu’na alınacak Türk ve yabancı akademisyenlerin nitelikleri ele alındı.

Üniversitenin eğitim, araştırma ve idari boyutlarda stratejik amaç, hedef ve faaliyetlerinin tartışıldığı toplantıda, Rektör Vekili Prof. Dr. İrfan Alan, üniversitenin mevcut durumuna ilişkin Bilim Kurulu üyelerine sunum yaparak bilgi verdi.

Toplantıda, üniversitede açılacak bölümler dışındaki bazı bölümleri kapsayan multi-disipliner yüksek lisans programlarının başlatılması konusu ele alındı.

Toplantıya Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı Genel Sekreteri ve Talas Kaymakamı Sefer Yılmaz, aynı zamanda Bilim Kurulu üyeleri olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, YÖK üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Tekeli, Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ademoğlu, Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. İhsan Sabuncuoglu, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk Yiğit, Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Celal Seçilmiş, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomi ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Prof. Dr. Savaş Alpay katıldı.

Toplantıda Abdullah Gül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Serindağ, Genel Sekreter Melih Rüştü Çalıkoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran Atiş, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Erol, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Yılmaz, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Davut Aktaş da hazır bulundu.

image
image
image

Dünyaya Dokunacak Bir Üniversite için...

AGÜV, tek başına burs verme imkanına sahip olmayan vatandaşlarımızın da eğitimimizi desteklemelerini mümkün kılmaktadır. Bağış yapmak isteyenler aşağıdaki link aracılığı ile bizlere bağışlarını iletebilirler.. Üniversitemize bağış yaparak destek verdiğiniz için teşekkür ederiz.