Üniversitemizin Yeni Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu

Üniversitemizin Yeni Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu

Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Kimdir?

Prof. Sabuncuoğlu Endüstri Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve doktora derecelerini sırasıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Wichita Eyalet Üniversitesi’nden aldı. Araştırma alanları ve ders verdiği konuları simülasyon, çizelgeleme ve üretim sistemleri olan Prof. Sabuncuoğlu, son yıllarda kanser tarama sistemleri ve güdümlü ilaç sistemleri üzerinde yürütülen araştırmalara yoğunlaştı. 100’ün üzerinde yayınlamış bilimsel eseri olan Prof. Sabuncuoğlu birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attı.

.

Kendi alanında birçok uluslararası bilimsel derginin editörlük komitesinde bulunan Prof. Sabuncuoğlu, ayrıca endüstri mühendisliği alanında düzenlenen ulusal ve uluslararası kongre ve bilimsel toplantıların kongre başkanlığını yürüttü.

Üniversite eğitiminde kalite ve sürekli iyileştirme sistemlerinin önemine inanan Prof. Sabuncuoğlu uluslararası ABET akreditasyonunu, Türkiye’de ilk alan mühendislik bölümünün başkanlığını yaptı.

Üniversitelerde başta kariyer, sürekli eğitim ve mezunlar merkezleri gibi destek birimlerin aktif olarak çalıştırılmasının gerekli olduğunu vurgulayan Prof. Sabuncuoğlu, üniversite öğrencilerinin de eğitimleri boyunca yalnızca kendilerini teknik yönden değil sosyal, kültürel ve entelektüel olarak geliştirmesinin önemine inanıyor.

Dünyaya Dokunacak Bir Üniversite için...

AGÜV, tek başına burs verme imkanına sahip olmayan vatandaşlarımızın da eğitimimizi desteklemelerini mümkün kılmaktadır. Bağış yapmak isteyenler aşağıdaki link aracılığı ile bizlere bağışlarını iletebilirler.. Üniversitemize bağış yaparak destek verdiğiniz için teşekkür ederiz.