Vakıf Başkanımızdan

Vakıf Başkanımızdan

Vakıf Başkanımızdan

  • Baş döndürücü hızla gelişen ve değişen dünyamızın dinamiklerine ayak uydurabilmek ve bu dinamikler içerisinde kendimize ve ülkemize yakışır bir konum elde edebilmek, ne sadece devletin ne de sadece özel sektörün omuzlarındaki bir sorumluluktur. Bilakis bu sorumluluk, ferdinden toplumun bütün kuruluşlarına kadar, kendini yaşadığı toplumdan sorumlu hisseden herkese önemli görevler yüklemektedir.

  • Bu sorumluluk bilincinden hareketle bizler, devlet imkanlarıyla kurularak hayata geçirilen bir üniversiteyi, sadece ayağa kaldırmakla yetinmeyip, kulvarında yürümekte olan tüm diğer üniversitelerin önüne geçebilecek olgunluğa ve kudrete bir an önce erişebilmesi için, desteklemeye karar verdik.

  • Onursal Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’ün tasavvurundaki parlak Türkiye projesi çerçevesinde Anadolu’nun parlayan yıldızı olacak dünya çapında bir üniversite için, önce inanç ve niyetlerimizi, sonrasında ise mütevazi de olsa güçlerimizi birleştirerek bir vakıf kurduk.
  • Vakfımızın amacı, Abdullah GÜL Üniversitesi’nin dünya üniversiteleri arasında ön sıralardaki yerini en kısa zamanda alabilmesine katkıda bulunmak için, üstün nitelikli öğretim elemanları ile başarılı öğrencileri aynı ortamda buluşturabilmektir.

  • Bu maksada matuf faaliyetlerimizi, Sayın Onursal Başkanımızın işaret ettiği doğrultuda, büyük bir azim ve kararlılıkla sonuna dek sürdürmekten, ben ve Vakfımızın her biri birbirinden kıymetli kurucuları onur duyacaktır.

  • Vakfımızın kuruluşunda ve kurumsallaşmasında tavsiye ve himayelerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, vakfımızın kurucularına ve bilahare destek veren tüm hayırseverlere şükranlarımı sunarım.

  • Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU

    Vakıf BaşkanıDünyaya Dokunacak Bir Üniversite için...

AGÜV, tek başına burs verme imkanına sahip olmayan vatandaşlarımızın da eğitimimizi desteklemelerini mümkün kılmaktadır. Bağış yapmak isteyenler aşağıdaki link aracılığı ile bizlere bağışlarını iletebilirler.. Üniversitemize bağış yaparak destek verdiğiniz için teşekkür ederiz.